Kdyby skladbu měla otextovat dvojice Oldřich Andrlík a Milan Kuře ze Svitavska, možná by se v ní objevil i kokain.

Krajský soud v Hradci Králové totiž oba muže viní z toho, že právě tuto „pochutinu” si s sebou vezli v žaludku při své cestě z Peru, respektive Argentiny. Čtyřiadvacetiletý Andrlík za to může jít do vězení až na 18, jeho o dva roky starší kamarád až na 15 let.

Podle spisu Andrlík v říjnu 2007 odjel do Nizozemska, kde mu další lidé nabídli převoz kokainu z Argentiny v těle za čtyři tisíce eur za kilogram převezené drogy. „Dělat jsem to ale nechtěl. Byl jsem v tu dobu nezaměstnaný, nabídl se mi bývalý manžel mé sousedky, že by pro mě měl nějakou práci v Nizozemsku. Prý se bude jednat o nějakou zedničinu,” uvedl před soudem Andrlík.

I proto odcestoval. Ze zedničiny se prý za pár dní stala kurýrní služba. „Nejdřív mi to nabídli, ale odmítl jsem. Tak mě zmlátili s tím, že už o tom hodně vím. Musel jsem tedy do toho jít,” řekl Andrlík, který měl poté převézt v těle 0,75 kilogramu kokainu. „Nic jsem ale za to nedostal,” tvrdil Andrlík.

I přes to se měl po návratu do České republiky setkat s Milanem Kuřetem a nabídnout mu spolupráci na „lukrativním” podniku. Nezaměstnaný Kuře na nabídku kývl, a proto s Andrlíkem a dalším mužem pak podle soudu měli v listopadu 2007 odletět do Peru, odkud převezli další kapsle s kokainem. Obžaloba Andrlíka také viní z toho, že se s dalšími lidmi pokusil v roce 2009 zorganizovat dovoz drogy z Peru. Andrlík měl sehnat dva kurýry z České republiky, ty však na cestě zpět do Evropy zadržela s drogou v těle policie.

Kuře obžalobu odmítl a řekl, že se na žádném převozu drog nepodílel. „Byl jsem v Jižní Americe na dovolené, Andrlíkova výpověď je křivé obvinění,” uvedl Milan Kuře.

Státní zástupce Jan Vodička řekl, že dva čeští kurýři, které zadržela v Peru policie, si již odpykávají v tamních věznicích tresty v délce šesti let a osmi měsíců. O případném potrestání dalších členů skupiny neměl Vodička informace.