Strážníci zjistili, že zvuk vydává dvojice mladíků pohybující se mezi zaparkovanými vozidly.

Bouchali do dopravních značek, kopali do stromů a zvonili na domovní zvonky. Nakonec posunuli do komunikace plastový kontejner. Strážníci je zastavili a upozornili, že takové chování je nevhodné. Mladíci se omluvili a kontejner vrátili na původní místo.

Při kontrole zaparkovaných vozidel však bylo zjištěno, že jeden z automobilů má do čelní masky motoru vražen skleněný lustr. Případ si převzala k vyšetřování státní policie, je totiž nutné vyčíslit výši způsobené škody.

„Potřebuji pomoc, nebo se zabiju," slyšeli na tísňové lince

Hradec Králové - Na tísňové lince městské policie požádal o pomoc muž, který se představil jako Pavel. Uvedl, že je nešťastný a chce se zabít. Po chvíli komunikace se operačnímu důstojníkovi podařilo zjistit, kde bydlí. Okamžitě proto na místo vyslal hlídku. Naštěstí bylo pouze na jednom zvonku uvedeno křestní jméno „Pavel". Strážníci zazvonili a zeptali se muže, jak mu mohou pomoci. Ten je pozval do bytu. Bylo na něm vidět, že je nervózní, podrážděný a opilý. Vysvětlil, že se rozešel s přítelkyní a zcela vážně uvažuje o tom, že si podřeže ruce, nebo skočí z okna.

Strážníci si s ním chvíli povídali a on se částečně zklidnil. Mezitím přijeli i záchranáři. Ti rozhodli, že třiatřicetiletý muž bude převezen na záchytku a po vystřízlivění pak na vyšetření do nemocnice.

OD SOUSEDŮ: Chalupa skoro lehla popelem

Východní Čechy, Česká Rybná - Nedbalost při použití tepelného spotřebiče na tuhá paliva způsobila v pondělí odpoledne požár chalupy v České Rybné na Orlickoústecku. S plameny v domě, který je nyní užíván rekreačně a při požáru byl prázdný, bojovalo pět jednotek hasičů. Podařilo se jim uchránit stodolu, která byla v samé blízkosti domu. „Škoda byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun, uchránit se podařilo majetek ve výši 50 tisíc korun. Vyšetřovatel hasičů udělil na místě pokutu za nedbalost při topení," uvedla mluvčí profesionálních hasičů Vendula Horáková.