Mladý muž stejným trikem podvedl za necelé čtyři měsíce celkem 16 lidí z Prahy, Pardubického a Královéhradeckého kraje. Na internetových stránkách si vždy vyhlédl inzerát na prodej zejména telefonu nebo auta. S prodejci se domluvil na osobní schůzce a s prodávajícím se dohodl na koupi věci.

Následně, pod různými legendami, zejména nedostatečného limitu pro použití karty v bankomatu, nebo překročení denního limitu na výběr z bankomatu, poškozené přesvědčil, že jim peníze uhradí převodem z účtu. Prostřednictvím mobilní aplikace internetového bankovnictví zadal platební příkaz k převodu peněz. Tuto transakci poškozeným ukázal. K převodu peněz však reálně nedošlo, protože na účtu neměl dostatečný zůstatek a platba tak byla bankou zamítnuta. Po takto provedených fiktivních platbách si věci převzal a odvezl.

Celkově způsobil muž poškozeným škodu za více jak 800 tisíc korun. "Podvodů se dopouštěl přesto, že byl na konci října loňského roku odsouzen za jiné podvody k trestu obecně prospěšných prací a letos na jaře k 9 měsícům podmíněně za zpronevěru. Na konci srpna na něj byla navíc podána obžaloba pro spáchání zločinu úvěrového podvodu," uvedla mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Policisté navíc zjistili, že proti muži je vedeno 10 exekučních a civilních řízení pro částku dosahující téměř 300 tisíc korun a od různých společností má pohledávky za více jak 600 tisíc korun. Mluvčí policistů v souvislosti s případem radí lidem, aby nikdy nepředávali zboží kupci dříve, než obdrží peníze ať už do ruky, nebo na účet.

Nepoznáte ho? Muž měl podle policie krást žiletky.
Nepoznáte ho? Muž měl podle policie krást žiletky