Tentokrát v síti policie skončil mladík, který se zabýval distribucí marihuany a pervitinu. Kriminalisté v minulých dnech obvinili čtyřiadvacetiletého mladíka ze Svitavska. Podezřívají ho z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. V případě prokázání viny u soudu mu hrozí odnětí svobody od jednoho roku až do pěti let.

„Muž je podezřelý, že nejméně od loňského září do současné doby údajně prodával v okruhu svých známých drogy. Jednalo se o marihuanu a pervitin. Drogu sám nevyráběl, ale kupoval si ji pro vlastní potřebu a o zbytek se za úplatu dělil se svými přáteli,“ sdělila Anna Štegnerová, tisková mluvčí svitavské policie. Policisté u mladého muže zajistili část sušené rostliny. Zda jde o rostlinu Cannabis sativa čili konopí seté, určí až výsledek odborné expertízy. „Přestože u podezřelého mladíka, který je vyšetřován na svobodě, byla zajištěna tato rostlina, přiznal se k protiprávní činnosti jen částečně,“ dodala mluvčí Anna Štegnerová.

Stejně jako v jiných případech kriminalisté nyní zjišťují zdroj, odkud drogu obviněný muž získával. Současně prověřují a mapují okruh odběratelů drogy.

Svitavský toxi tým před několika dny zadržel dvojici narkomanů, kteří vyráběli pervitin. Zadrželi je přímo ve chvíli, kdy „vařili“.