Celou dobu se snažil vykroutit, před vyšetřovateli nepřiznal, že by jednu dívku znásilnil a s dalšími dvěma měl sex v době, kdy jim ještě nebylo patnáct let.

„Přesně to odpovídá jeho osobnostnímu profilu," ohodnotil chování Tomáše P. státní zástupce. „Není ochoten se k čemukoli přiznat. Navíc využívá nekritické podpory babičky a rodičů," dodal.

Tato taktika však nyní osmnáctiletému učni nepomohla. Krajský soud v Hradci Králové ho za všechny tři skutky odsoudil, půjde do vězení.

Znásilnění, jež bylo nejtěžším proviněním, se událo na konci května minulého roku v mladíkově pokoji. O rok mladší dívka byla jeho kamarádka, chodit s ním však nechtěla, i když se podle všeho snažil. Toho dne na slečnu počkal ve městě a nalákal ji k návštěvě. Při ní ji znásilnil.

„Ne, byla zhrzená. Stáhla mi tričko, ale já jsem odmítl," vykládal. Prý nejprve chtěl, aby si dívka dořešila vztah se svým přítelem. „Dala jsem mu facku, odstrkovala jsem ho," reagovala však ona.

On později zpochybňoval rovněž její psychické problémy, například noční děsy či strach z mužů. „Problémy měla už mnohem dříve. Mohla za ně její matka, která na ni byla tvrdá. A také její přítel, jehož se bála," vypověděl mladík.

Jenže byl usvědčen, znásilnění se skutečně stalo, mluvily pro něj důkazy. „Znalci z oboru biologie i genetiky potvrdili soulož," uvedl ve vyšetřovacím spise státní zástupce. Dalšími vodítky byly škrábance na mladíkově těle a také dívčiny poničené džíny.

Důležitou roli v případu sehrály rovněž technické vymoženosti. Zaprvé šlo o lokalizaci telefonů. Ta například potvrdila, že se poškozená opravdu v době znásilnění pohybovala 
v místech, kde odsouzený bydlí.

V dalších záležitostech pak byly pro vyšetřovatele vodítkem výpisy z facebookové komunikace znásilněné dívky. Ta totiž byla v kontaktu s mladší kamarádkou, s níž se její trýznitel vyspal na jedné oslavě čarodějnic, ač věděl, že jí ještě není patnáct. A právě na facebookovém chatu to spolu dívky probíraly.

Rozsudek není pravomocný, proto není možné zveřejnit výši mladíkova trestu
Ano, mladý muž byl odsouzen za znásilnění a pohlavní zneužití dvou dívek, to je známá informace. Jenže ji zatím není možné rozvinout - zveřejnit, jak vysoký trest učně ze Semilska čeká.
Důvod je jednoduchý. Podle zákona je to možné až ve chvíli, kdy je rozsudek pravomocný. A to v tomto případě zatím není splněno. „S výjimkou zástupkyně OSPOD (orgán sociálně-právní ochrany dětí – pozn. red.) si všechny strany řízení ponechaly lhůtu pro možnost podání odvolání," oznámila Iva Matušková z tiskového oddělení hradeckého krajského soudu.