Mladou maminku s roční dcerou v kočárku v pátek odpoledne v trolejbusu napadl cizí muž. Na ženu fyzicky zaútočil, má naražený nos a hlavu. Incident se stal poblíž fakultní nemocnice.

V trolejbuse v tu chvíli cestovali i další lidé, napadené však nikdo z nich nepomohl. Ve voze podle informací Deníku cestovali převážně senioři.

Útočník nenechal ženu na pokoji ani poté, co vystoupila z trolejbusu a začal ji pronásledovat. Oslovila proto muže, který jel kolem na kole, aby ji pomohl.

„Kdyby tam ten klučina nebyl, tak nechci ani pomyslet, co by se mnou a mojí dcerou bylo. Ještě teď z toho mám husí kůži. Chtěla bych mu poděkovat za to, že mně a mojí roční dcerce zachránil život," uvedla Petra V.

Podle ní byl muž znatelně pod vlivem alkoholu. „Kočárek jsem bránila, lomcoval s ním. Malá se lekla, začala strašně brečet a nemohla se ani nadechnout," popisuje chvíle hrůzy napadená žena.

Incident, při kterém muž mladou maminku udeřil pěstí, potvrdila Deníku i policejní mluvčí Iva Kormošová. „V trolejbuse mělo dojít k rozepři mezi mladou ženou a jednasedmdesátiletým mužem. Zatím věc vedeme jako přestupek," uvedla.