Ta podobnost je nezpochybnitelná. Tělo zkroucené v úzkém prostoru, tentokrát v septiku. Mord v Nové Vsi na Rychnovsku, na nějž policisté přišli ve čtvrtek,  připomněl řádění Michala Semanského, trojnásobného vraha odsouzeného na doživotí.

Nynějšímu zločinu z Nové Vsi se nejvíce podobá jeho druhá vražda, kterou spáchal v Lípě nad Orlicí, tedy nedaleko Týniště.

V únoru 2011 tady uškrtil provazem příbuzného, což poté ukázal také při rekonstrukci. „Modelem" se mu stal detektiv z krajské policie Jan Žerovnický.

Semanský předvedl, jak zabil muže, z nějž měl strach. Bál se, že nahlásí na policii jeho krádeže alkoholu a dalších věcí. „Začal mi nadávat a vyhrožovat, tak jsem šel za ním a začal jsem ho škrtit provazem," popsal vraždu.

Poté sedmašedesátiletého muže zastlal do postele a další den ho přenesl do studny. Tady našli tělo policisté vlastně až o rok později.

Semanského totiž chytili, když vyšetřovali smrt čtyřiasedmdesátileté důchodkyně 
v Týništi nad Orlicí. Paní přepadl dvakrát, nejprve v prosinci 2011 a poté v lednu. Poprvé jí sebral 10 tisíc, podruhé 7500 a po loupeži ji zavřel do skříně. V ní se seniorka udusila. „Před smrtí prožívala velké trauma – a to hodinu," upozornili znalci.

„Nechtěl jsem ji zabít, myslel jsem si, že ji někdo uslyší," oponoval Semanský. Žena však bydlela u lesa…

Právě při vyšetřování této vraždy se Semanský přiznal 
k mordu v Lípě a také ke třetímu zločinu. Poprvé totiž vraždil už v roce v září 2009 na Šumpersku, kde zabil svého dvaasedmdesátiletého strýce. Ten mu odmítl dát půjčku, a proto ho praštil pěstí a uškrtil. Aby zamaskoval stopy, založil poté v domě požár.

Brutalita a zištnost vražd (pokaždé zabíjel kvůli penězům) mu vynesly nejvyšší možný trest, byl odsouzen 
k doživotí. Nepomohlo mu ani přiznání či lítost.

Jeho obhájce Zdeněk Plachetka poté žádal, aby Vrchní soud v Praze původní rozsudek zrušil. „Prosím proto senát, zda by nezvážil, jestli si dobrý člověk nezasluhuje dobrodiní," prohlásil.

Nepomohlo to. „Za zabití tří lidí takovým způsobem, v takovém časovém rozmezí a navíc ze zištného důvodu si nic jiného nezaslouží," glosoval soudce Krajského soudu 
v Hradci Králové Jiří Vacek.

Podezřelý je ve vazbě, hrozí mu osmnáctiletý trest
Hradec Králové - Ve čtvrtek našli policisté v Nové Vsi na Rychnovsku tělo zabitého. V pátek už byl podezřelý z vraždy usazen do vazby, o čemž rozhodl hradecký okresní soud.
Pětatřicetiletý muž byl obviněn z vraždy i z předchozího těžkého ublížení na zdraví spáchaném na tomto muži. „V případě, že bude uznán vinným, hrozí mu až osmnáctileté vězení," upozornila mluvčí policie Ivana Ježková.
Policisté objevili mrtvolu v septiku na zahradě rodinného domu. Cesta k pachateli nebyla složitá, obviněný bydlel u zavražděného v podnájmu. „Znalec konstatoval, že smrt nastala už před několika týdny," řekla mluvčí.