Strmý pád až na dno zažil muž, který v těchto dnech stojí před hradeckým soudem. Ze zámožného podnikatele se postupně stal lupič a nakonec vrah. Podle obžaloby loni v listopadu ve Dvoře Králové z přesně nezjištěných důvodů napadl svou družku a usmrtil ji nožem.

„Způsobil jí celkem 32 bodnořezných ran na různých částech těla,“ uvedl státní zástupce Milan Vacek.

„Milovali jsme se… Pokud jsme nepili, byli jsme moc šťastní lidé,“ řekl včera u soudu zdrceně obžalovaný.

Připustil, že jejich vztah byl plný konfliktů, nedorozumění a fyzických napadení. „Nevěděl jsem, že dřív brala drogy a že má problémy s alkoholem,“ vypověděl obžalovaný.

I když včera u soudu odmítl uvést podrobnosti z jejich soužití, ve svých předchozích výpovědích na policii byl sdílnější. Přiznal, že se seznámili v baru v době, kdy se žena živila prostitucí, a po čase spolu začali žít. „To, že jede v drogách, jsem zjistil, když jsem ve sprše našel injekční stříkačku,“ vypověděl muž. Jejich soužití bylo podle něj sledem neshod. Družka ho prý často podezřívala z nevěry, jednou na něj dokonce vzala nůž. Teprve když se odstěhovali do Dvora Králové, kde oba dostali práci, začalo prý jejich šťastné období.

Jenže netrvalo dlouho. Co vlastně vedlo k tragédii, Kohút nedokázal vysvětlit Řekl, že se - zřejmě kvůli kouření marihuany - dostal do stavu, že asi šest dní nespal. A pak po jednom zdánlivě poklidném večeru ženu napadl.

„Dodneška nevím, o čem jsme se tehdy v posteli bavili. Byl jsem úplně dezorientovaný,“ řekl. Pak odešel pro nůž a začal ženu bodat. „Myslel jsem, že jsem jí zasadil tři rány,“ uvedl. O tom, že ran bylo více než třicet, se prý dozvěděl až z protokolu.

Po činu si šel zakouřit, pak se vrátil, mrtvou přikryl, zatlačil jí oči a na víčka jí položil mince. „Z knih a televize jsem věděl, že je to pro Charóna převozníka,“ sdělil policistům.

Kohútovi se v 90. letech dařilo dobře, podnikal a vydělával až sto tisíc korun měsíčně. Jenže po krachu jedné české banky šlo jeho podnikání ke dnu. „Byl jsem zvyklý na nějaký příjem, ale nedokázal jsem si přiznat, že se mi podnikání nedaří a že bych měl nastoupit do práce, když si všichni myslí, že mám peníze,“ řekl včera soudu. Nouze ho prý postupně dohnala až k bankovním loupežím. Zaútočil pětkrát, ale většinou měl smůlu.

Hlavní líčení bude ve středu pokračovat.