Obžalovaný muž však přísahá, že si s dcerkou jen hrál a nešťastnou náhodou mu vyklouzla. „Měl jsem ji na klíně, houpal jsem ji ze strany na stranu a vypadala spokojeně. Tak jsem zrychlil a ona se mi překulila přes stehno. Při pádu jsem ji chytil, aby se neuhodila o zem, a stiskl jsem jí u toho hlavičku. Nebyl důvod holku praštit," popsal událost obžalovaný otec, který má již jednu starší dceru, byl souzen kvůli neplacení výživného a amnestován. Se svou družkou nyní čeká dvojčata.

Poté už šly události ráz na ráz. Matka holčičky šla s dítětem k lékařce, odkud putovaly do náchodské nemocnice, kde strávily téměř dva týdny. Následně skončila holčička v kojeneckém ústavu ve Dvoře Králové nad Labem, kde už žije téměř rok a půl.

„Nemáme peníze na to, abychom ji navštívili. Asi ji dáme k adopci," vysvětloval u soudu muž a zdůrazňoval, že není pravda, že byla jeho dcera zbitá. Důkazní fotografie, na nichž má dítě podlouhlé podlitiny na obličeji, podle něho pořídila policie až delší dobu po události.