Finta "vnuk" byla opět úspěšná. Vyděšená seniorka souhlasila a uvedenou částku neznámému muži v půl druhé ráno předala před vchodem svého domu. Podvodník peníze vzal a utekl. Ráno ještě seniorce volal o další peníze, to už ale žena odmítla. Od té doby se již neozval.

"Až poté, co kontaktovala svého vnuka, který neměl žádnou nehodu a ani nepotřeboval žádné peníze natož, aby někoho pro peníze v noci posílal, seniorka zjistila, že byla podvedena," informovala mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Vyhladovělá fenka sotva stála na nohou
Vyhladovělá fenka stěží stála na nohou mezi výkaly. Její majitel odjel za prací

Šestaosmdesátiletá žena se proto ve středu dopoledne vše nahlásila na obvodním oddělení policistů v Hradci Králové. Policisté proto zahájili úkony trestního řízení pro přečin podvod, za který pachateli hrozí až dva roky vězení.

"Opětně apelujeme na občany, aby nedávali peníze neznámým lidem, ověřovali si telefonáty a sdělované informace u svých příbuzných a známých, obraceli se o pomoc třeba i na sousedy a nevpouštěli cizí osoby do svých obydlí," dodala Kormošová.

Policie v reakci na tento případ opětně apeluje na veřejnost, aby nedávala peníze neznámým lidem, ověřovala si telefonáty a sdělované informace u svých příbuzných a známých. Obracela se o pomoc třeba i na sousedy a nevpouštěla cizí osoby do svých obydlí.