Kriminalisté mu prokázali, že v Novém Bydžově, Chlumci nad Cidlinou a na Nymbursku v nejméně 117 případech distribuoval drogy. Během 20 měsíců deseti lidem prodal více jak 11g pervitinu a 10g marihuany.

Při domovní prohlídce jeho bydliště policisté zajistili věci potřebné k distribuci drog. Našli desítky plastových uzavíracích sáčků, digitální váhu a sáčky se žlutou krystalickou látkou, sušenou zelenou rostlinnou hmotou a bílou krystalickou hmotou. Zda se jedná opravdu o pervitin a marihuanu prokáže až odborné zkoumání.

Muž se k distribuci drog nepřiznal. K zajištěným sáčkům s látkami, které byly ukryty v gauči, v šuplíkách ale i ve videokazetách, uvedl, že se jedná o drogy pro jeho vlastní potřebu. Přiznal se, že marihuanu kouří každý den a pervitin si dá v případě, kdy potřebuje pracovat ne na 100% ale na 1000%. Řekl, že ho mrzí, že v životě drogy poznal a že mu zničily celý život.

Jelikož muž v trestné činnosti pokračoval, ačkoliv byl před necelými třemi lety odsouzen za stejný trestný čin k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na 40 měsíců a z vězení byl podmíněně propuštěn před rokem a půl se zkušební dobou do podzimu 2019, hrozí mu nyní trest odnětí svobody od 2 do 10 let.

Dnešního dne soudce Okresního soudu v Hradci Králové akceptoval podnět státního zástupce a na obviněného muže uvalil vazbu.