K události došlo ve středu poblíž ulice Pod Strání v Hradci Králové. „Muž se dopustit hrubé neslušnosti tím, že se zde veřejně obnažoval. Na jednání podezřelého muže správně upozornil náhodný nezletilý svědek, díky kterému se o případu včas dozvěděli i policisté. Ihned proto vyjeli na místo a podezřelého muže, který se zde stále nacházel, zajistili. Díky včasné a příkladné reakci svědka, který si událost nenechal pro sebe, tak skončil výtržník na policii,“ uvedla tisková mluvčí hradecké policie Lenka Burýšková.

Muži zákona zjistili, že byl na muže vydán předběžný souhlas se zadržením, a to pro majetkovou trestnou činnost. Krádeže se měl dopustit ještě s dalšími dvěma muži v září loňského roku poté, co společně vnikli na Velkém náměstí v Hradci Králové do kuchyně jedné restaurace, odkud odcizili 31 kilogramů masa a dvě lahve vína s celkovou škodu vyčíslenou na téměř 10 tisíc korun.

V souvislosti s výtržnictvím byl muž poslán ke znaleckému zkoumání a případ si převzala kriminálka. Za tyto skutky hrozí obviněnému až dvouletý pobyt za mřížemi.