Kriminalisté územního odboru Hradec Králové ve čtvrtek obvinili z trestného činu krádež a neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru 27letého muže.

Muže spícího v prázdném bytě jednoho z domů nedaleko hlavního nádraží v Hradci Králové našel ve středu ráno realitní makléř, který měl byt na starosti. O kontrolu bytu ho požádala majitelka bytu na základě informace od sousedky, že slyšela v bytě hluk.

Přivolaní policisté muže na místě zadrželi. Policistům se přiznal, že v úterý 1.8. vypáčil vstupní dveře, které zatarasil nalezenými štaflemi ve sklepě a na zemi si ustlal. Poškozením dveří způsobil majitelce bytu škodu 1500 korun. Do bytu si přinesl i věci, které den předtím odcizil v Opatovicích nad Labem.

Policisté zjistili, že má v Opatovicích na svědomí vloupání do vozidla, odkud odcizil autorádio, několik kusů CD a drobné mince. Vše v hodnotě téměř tisíc korun. Z auta odcizil také klíče, se kterými se dostal do rodinného domu, z něhož odcizil 2 boty kolečkových bruslí. Nevšiml si však, že jedna je dámská a druhá pánská. Vloupal se také do jedné z opatovických firem, kde odcizil fotoaparát, čipové karty zaměstnanců, nabíječku, boty a další věci. Celkem za 1500 korun.

Z evidencí policisté zjistili, že byl za krádež v loňském roce odsouzen Okresním soudem v Českých Budějovicích k podmíněnému čtyřměsíčnímu trestu. Podmínka mu vypršela letos v červnu. Jelikož se obdobného činu dopustil v posledních třech letech, nyní mu hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců do tří let.

Vyšetřovatel podal podnět ke státnímu zástupci na uvalení vazby, o které soudce rozhodoval v pátek.

Muž není státním příslušníkem našeho státu, ale občanem státu patřícího do Evropské unie, kde se nezdržuje. Jedná se o osobu bez bydliště pohybující se po celé České republice a bez stálého příjmu. Obživu si obstarává trestnou činností.

Iva Kormošová