Policisté ve středu obvinili z vydírání 39letého muže, který na tísňovou linku 158 poslal za pět dnů devět SMS zpráv s výhrůžkami. Jedna z výhružných zpráv zněla: "Dejte mi sto tisíc, nebo vás vyhodím do povětří," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Podezřelého muže policejní hlídka zadržela v úterních večerních hodinách krátce po poslední SMS zprávě. "Podrobila ho dechové zkoušce s pozitivním výsledkem - téměř 2 promile alkoholu v dechu a umístila do policejní cely," doplnila Kormošová.

Ilustrační foto.
Kuriozita z Hradce: s cizí ženou v cizí posteli, v neznámém domě s cizím dítětem

Není to poprvé, co muž policistům vyhrožoval. "Z evidencí vyšlo najevo, že na muže státní zástupce vydal na začátku března obžalobu za 8 skutků stejného trestného činu, které spáchal v loňském roce," sdělila policejní mluvčí.

Loni v listopadu policistům telefonicky vyhrožoval, že pokud neobdrží finanční hotovost ve výši 100 tisíc korun, vyhodí do vzduchu nespecifikovaný objekt.

Žena bodla partnera nožem.
Opilá žena bodla po hádce partnera nožem. Může jít až na deset let do vězení

"Jelikož policisté měli důvodnou obavu, že bude v trestné činnosti pokračovat, uprchne nebo se bude ukrývat, podali podnět na vzetí do vazby," vysvětlila Iva Kormošová. Ve čtvrtek dopoledne soudce návrh akceptoval a muže do vazby poslal.

Za trestný čin vydírání hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody na 6 měsíců až 4 roky.