K odběrovému centru COVID 19 do královéhradecké fakultní nemocnice vyrazilo po přijetí oznámení několik policejních hlídek, které začaly samotné místo, ale i širší okolí fakultní nemocnice střežit. Hlídky měly zajistit maximální ochranu a bezpečí lidem přijíždějícím na odběry i personálu, a to do doby, než bude volající vypátrán.

„Kriminalisté měli zprvu jen velice málo indicií, které by je přivedly k telefonujícímu. Během několika hodin však už měli nejen indicie, ale i dostatek důkazů, které směřovaly k třiapadesátiletému muži, který však pobýval na neznámém místě. Ale ani to nebyla pro kriminalisty taková překážka, s níž by si neporadili. Pro muže si po krátkém čase kriminalisté dojeli do Pardubického kraje, kde se aktuálně nacházel,“ objasnil Jiří Karásek, náměstek pro SKPV z Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

Pacient s covidem. Ilustrační foto.
Kapacity nemocnic v ČR: kde již hlásí skoro obsazeno, kde je lůžek zatím dost

Kriminalisté ve středu obvinili muže z trestného činu šíření poplašné zprávy, za což mu v případě uznání viny může soud uložit s přihlédnutím k nouzovému stavu až osmiletý trest odnětí svobody.