Hlídka na uvedeném místě zastihla dvě ženy. Jedna z nich vysvětlila, že manžel na nerovném terénu vypadl z vozíku. Společně s přítelkyní se jí ho podařilo zvednout a dostat k obchodnímu domu, kam přivolali taxi, které manžela odvezlo domů. Elektrický vozík je však velmi těžký a ony samy ho nedokáží vytáhnout z bahna. Strážníci jim pomohli vozík vyprostit a přemístit na sjízdnou komunikaci.

Pomoc muži na elektrickém invalidním vozíku.O hodinu později, při kontrole zahradní kolonie, si hlídka strážníků všimla na komunikaci stojícího invalidního vozíku se starším mužem. Protože právě hustě sněžilo a bylo velmi chladno, přijeli blíž, aby se ujistili, zda nepotřebuje pomoc. Zjistili, že se jedná o muže, kterému již pomáhali. Byl celý promrzlý a mokrý. Nešťastný senior uvedl, že se mu vozík rozbil, a protože u sebe nemá telefon, nemohl si přivolat pomoc. Hlídka převezla sedmdesátiletého muže i s nepojízdným vozíkem do místa bydliště, kde ho předala do péče manželky.

Za taxi mladík platil falešnou tisícikorunou

Zabavené padělané tisícikorunové bankovky.Hradec Králové - Hlídku strážníků oslovil na čerpací stanici řidič taxislužby a požádal o pomoc. Uvedl, že ve vozidle má zákazníka, který se mu pokusil zaplatit falešnou tisícikorunou. Na dotaz, zda u sebe má ještě další hotovost, pětadvacetiletý muž předložil strážníkům další čtyři kusy bankovek. I ty jevily známky padělku. Vzhledem k tomu, že se jednalo o podezření z trestného činu, byla přivolána Policie ČR.

Kradené peníze chtěla asi utratit v kasinu

Zadržená žena podezřelá z krádeže.Hradec Králové - V úterý ve tři hodiny ráno přijal operační důstojník městské policie oznámení Policie ČR o krádeži většího finančního obnosu. „K události došlo v jedné z heren v centru města. V oznámení se uváděl i popis podezřelé osoby. Informace byla pomocí radioprovozu předána všem hlídkám," uvedla Eva Kněžourová, mluvčí královéhradeckých strážníků. Krátce po šesté hodině ranní byla městská policie upozorněna pracovníkem kasina, že se v provozovně pohybuje žena, kterou zde strážníci již v noci hledali. Hlídky okamžitě vyrazily na místo a devětatřicetiletou ženu podezřelou z krádeže 90 tisíc korun zadržely. K dalšímu řešení byla předána policistům.   (knž)

Ze soudní síně: Případ osvobozených podnikatelů nekončí

Roman Řehořek a Aleš Peka u Krajského soudu v Hradci Králové.Hradec Králové - Líčení odročeno. Kauza se vrátila ke Krajskému soudu v Hradci Králové – a hned v první den opětovného projednávání byla odročena. Případ Romana Řehořka a Aleše Peky, kteří byli před rokem osvobozeni od obžaloby, že připravili své obchodní partnery o 55,6 milionu korun, bude pokračovat v druhé polovině května. Podnikatelé obchodující s textilem čelili obvinění, za nějž jim hrozil až desetiletý trest. Obžalovaní vinu od začátku popírali. Podle nich byl za vším nátlak obchodního partnera, který chtěl získat jejich firmu. Soud verzi dvojice přijal, ale odvolací znovu případ vrátil do Hradce.