Vše se seběhlo o uplynulém víkendu v sobotu dopoledne. Mladý muž se v silně podnapilém stavu vrátil zrána domů a na chodbě před společným bytem se potkal s nevlastním dvaačtyřicetiletým otcem. Toho hned fyzicky napadl a vyhrožoval mu fyzickou likvidací. V napadání podle policistů pokračoval opilec i uvnitř bytu,  kde dokonce vytáhl vojenský nůž o délce přes třicet centimetrů. Bajonetem pak svého otčíma zranil. „Poškozenému muži se poté za pomocí matky útočníka podařilo ubránit a naštěstí vyvázl „pouze" s povrchovým zraněním," upřesnila tisková mluvčí hradecké policie Lenka Burýšková.

Nadýchali všichni

Zasahující policisté podle ní  na místě provedli u všech zúčastněných dechové zkoušky. A všechny do jedné skončily pozitivně. Mladík s bajonetem  nadýchal dokonce vysokých 3,35 promile alkoholu v dechu a právě proto si udělal výlet na záchytnou stanici.

„Motivem byly pravděpodobně předchozí osobní neshody. Policejní komisař podal k rukám státního zástupce podnět k podání návrhu na uložení předběžného opatření. Podle toho nesmí obviněný vstoupit do společného obydlí obývaného s poškozeným a dále do jeho bezprostředního okolí, ani poškozeného kontaktovat. Za uvedené jednání mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi," uzavřela policejní mluvčí.