Podle volajících se mělo jednat o černou ovci, kozu nebo kozla. Na místo proto hned vyrazilo několik policejních hlídek a pracovníci Správy silnic a údržby dálnic s cílem zajistit bezpečnost provozu a zvíře co nejdříve odchytit. Policisté zvíře brzy našli a vozidlem mu zatarasili cestu. To však kozla nejprve nezastavilo. Rozběhl se proti služebnímu vozidlu a svými rohy narazil do pravých předních dveří policejního auta.

„Dezorientované zvíře poté ještě kličkovalo mezi kamiony v obou pruzích do té doby, než ho další policejní vozidlo vytlačilo z dálnice průchodem mezi svodidly. Tato nebezpečně vypadající situace dopadla dobře a nikdo naštěstí nebyl zraněn,“ uvedla policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Policisté v souvislosti s tímto případem varují řidiče, aby byli maximálně opatrní a bohužel i na dálnici počítali s tím, že zde mohou navzdory umístěným svodidlům či pletivu potkat zvěř. I tento kozel se jako mnohá další zvířata do prostoru dálnice dostal s největší pravděpodobností v místě exitu, kde nejsou svodidla ani pletivo.