Během krátké doby zadrželi již třetího překupníka drog, který postavil svou živnost na distribuci metamfetaminu, dobře známého jako pervitin. „Jedná se o muže, který by některým svým obchodním partnerům mohl být dědečkem. Jde totiž o pána blízkého věku 60 let,“ prozradila nám včera tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová o muži, jehož náchodští policisté zadrželi i s 5 g pervitinu připraveného k prodeji.

Muže nedokázal před dobrovolně zvolenou drogovou cestou odradit ani předchozí několikaletý pobyt ve věznici, ze kterého se před krátkou dobou vrátil.

„To, že muže pobyt v žaláři nenapravil potvrzuje i skutečnost, že neváhal prodat drogu osobě mladší 18 let,“ prozradila na postaršího dealera Eva Prachařová. „Příště si už zajisté bude pamatovat, že prodej drog, natož mládeži, se v naší zemi nenosí. K této skutečnosti bude totiž případný soud přihlížet při zpřísnění trestní sazby,“ dodala.

Další alarmující zprávou pro kriminalisty byla skutečnost, že při nařízené domovní prohlídce našli v bytě podezřelého krátkou střelnou zbraň s plným zásobníkem a nábojem v nábojové komoře, tedy okamžitě připravenou ke střelbě. „Muž není držitelem zbrojního průkazu, proto policisté připravují jeho obvinění i z dalšího trestného činu, konkrétně z nedovoleného ozbrojování. Zbraň navíc odešlou do policejních laboratoří na odbornou expertízu, zda s ní nebyl spáchán nějaký trestný čin a je-li vůbec evidována. „Podezřelému za jeho protiprávní jednání hrozí až desetiletý trest odnětí svobody,“ uzavřela policejní mluvčí.