„Policisté zajištěným mužům ve věku od 19 do 25 let kladou za vinu účast na více než dvaceti krádežích, vloupáních, vydírání a loupežích na teritoriu Broumovska, Policka, Hronovska, Náchodska, Českoskalicka a Červenokostelecka. K trestným činům došlo od loňského roku do současnosti,“ uvedla ve čtvrtek mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Podle ní kriminalisté mužům kladou za vinu například loupežné přepadení baru v České Skalici v červnu letošního roku, kdy na obsluze pod hrozbou namířené střelné zbraně vynutili vydání kasírtašky s padesáti tisíci korun. Další, tentokrát neúspěšné obdobné přepadení mají na svědomí o měsíc později v jiném českoskalickém baru. Jsou podezřelí i z vloupání do prodejen a restaurací v okolí Broumova, na Policku a z dalších trestných činů. „Policisté dosud zjistili, že na svých loupeživých výpravách muži napáchali škody za více než 260 tisíc korun. Tato suma pravděpodobně nebude konečná,“ poznamenala Prachařová.

Kriminální policie všem čtyřem mužům sdělila obvinění z několika trestných činů. Ve středu tři z nich putovali na základě rozhodnutí soudu do vazby, čtvrtý je vyšetřován na svobodě. „Vzhledem k tomu, že policisté čtveřici obvinili také z trestného činu loupeže, hrozí jí až desetileté tresty odnětí svobody,“ dodala policejní mluvčí Eva Prachařová.