„Je to vykonstruované a nesmyslné. Se svou partnerkou jsem od 16 let, nikdy bych jí to neudělal. Ty ženy by spíš potřebovaly pomoct,“ řekl během soudního líčení na adresu šestice žen, které proti němu před soudem svědčily.

Soudce mu ale neuvěřil a poslal ho na pět a půl roku do věznice s ostrahou. Podle rozsudku Horák dvě ženy znásilnil a na další čtyři vyvíjel sexuální nátlak, přičemž tím minimálně jedné z nich způsobil takovou psychickou újmu, že byl odsouzen i za těžké ublížení na zdraví. Podle rozsudku také nesmí Horák dalších pět let po propuštění z vězení vykonávat masérskou činnost.

O kauze jsme již psali:

Odsouzený náchodský sportovec Martin Horák
Náchodský mistr světa míří do vězení. Soud odsoudil známého maséra za znásilnění

„Hlavními důkazy jsou výpovědi poškozených. Ženy neměly důvod křivě svědčit. Soud také nemá důvod se domnívat, že by znalecké posudky nebyly objektivní,“ odůvodnil rozsudek soudce Jiří Vacek.

Horákovi původně hrozil až dvojnásobný trest, polehčující okolností pro něj bylo to, že dosud nebyl soudně trestán. Po vynesení rozsudku si Horák ponechal lhůtu pro odvolání. Tu nakonec využil a rozhodl se odvolání proti rozsudku podat.

Rozsudek tak není pravomocný a náchodský masér tak zatím do vězení nastoupit nemusí. Případem se nyní bude zabývat Vrchní soud v Praze.