Vzal pár desítek korun a utekl

„K loupeži došlo na stezce u dřevěného mostku v Polabinách nedaleko Lonkovy ulice,“ potvrdil našemu Deníku jeden z pardubických policistů. Podle něj prý opilý pachatel na mladého kluka, kterého na uvedeném místě náhodně potkal, náhle zavolal: „Drž hubu, dej mi prachy a telefon“. „Při tom mu hrozil kovovým boxerem, který měl u sebe. Napadený mladík dal agresivnímu pachateli mobil i sto sedmdesát korun, které měl v peněžence. Ihned potom násilník utekl,“ popsal nám tehdejší událost pardubický policista.

Pátrání po neznámém zloději nabraly spád, když se mladík zbavil kradeného mobilu a někomu ho dal. Právě podle přístroje se pak totiž celá loupež objasnila a lupič skončil před soudem.

Mladík, který nebyl dosud nikdy trestán, může být nakonec spokojen. Za toto loupežné přepadení vyfasoval jen podmínku! U soudu se hájil tím, že byl v té době opilý a vůbec prý neví, co ho to napadlo. „Obžalovaný vypovídal, že si nedovede vysvětlit, proč to udělal. Boxera prý u sebe nosí kvůli své bezpečnosti a nyní si prý jen chtěl zkusit, jaké to je, když někoho přepadne. Moc ho to mrzelo a okradenému mladíkovi se omluvil a zaplatil mu tisíc korun,“ řekla našemu Deníku pardubická soudkyně Anna Sobotková, která se celým případem zabývala. Tak pak také nakonec upustila od nepodmíněného trestu.

„Obžalovaný byl odsouzen za trestný čin loupeže ke dvěma letům odnětí svobody s podmíněným odkladem na zkušební dobu tří let. Jelikož se nikdo neodvolal, rozsudek již nabyl právní moci,“ upřesnila Anna Sobotková. Podle ní prý v jejím rozhodování hrály velkou roli polehčující okolnosti. „Mladík vedl dosud řádný život, projevil nefalšovanou lítost a od počátku spolupracoval. Roli sehrál také jeho věk,“ dodala pardubická soudkyně.(saf)