Mezi předvolanými byl například syn napadené kadeřnice, žena, která se osudného dne v podvečer dívala oknem směrem ke kadeřnictví, a dívka, která uvedla, že byla milenkou policisty vyšetřujícího případ útoku na kadeřnici. Tato svědkyně tvrdila, že jí policista řekl, že pachatelem není Nečesaný. Ani ona však ve čtvrtek nevyužila možnost přednést své tvrzení soudu.

Tři svědkové se měli dostavit dopoledne, jedna svědkyně byla předvolána na odpoledne. V obou případech soud, strany, novináři i množství lidí, kteří přišli, aby mediálně známou kauzu mohli sledovat na vlastní oči, čekali marně. Nikdo se nedostavil, takže nebylo koho vyslýchat, ani o čem jednat.

Soud zřejmě všechny čtyři předvolá znovu. Pokud se bez omluvy nedostaví, mohl by jim udělit pokutu až ve výši desítek tisíc korun.

Obžaloba viní Lukáše Nečesaného, že v únoru 2013 napadl v Hořicích v Podkrkonoší kadeřnici. Motivem jeho činu byly prý peníze, mladík v té době měl podle svědků dluhy. Pachatel do kadeřnictví vešel krátce před zavírací dobou a na ženu velmi brutálně zaútočil polenem.

Oběť nejméně šestkrát udeřil do hlavy a z peněženky jí ukradl 10 tisíc korun. Vážně poraněnou ženu o něco později našel její syn. Kadeřnice uvedla, že zranění hlavy jí nějaký čas působilo výpadek.

Lukáš Nečesaný, který v té době v Hořicích studoval a bydlel u svých prarodičů, přiznává, že se v té době chtěl nechat v kadeřnictví ostříhat, ale protože už zavíralo, odešel. Vinu na útoku však od začátku odmítá.

Mladík byl pravomocně odsouzen ke třinácti letům vězení, Nejvyšší soud však rozsudek už dvakrát zrušil a věc vrátil do Hradce Králové; podruhé s tím, že o případu bude rozhodovat jiný senát.