Devětadvacetiletá matka tří dětí odmítla, že by dítě zavraždila. Loni v létě prý zjistila, že je těhotná, ale na potrat už bylo pozdě. U soudu řekla, že ji její přítel týral, proto už s ním další dítě mít nechtěla, a tak se rozhodla, že dá miminko k adopci nebo do babyboxu. Rozhodla se, že své těhotenství utají. „Nosila jsem široké oblečení," vypověděla. Nechodila ani k lékaři.

Alkohol v krvi

Porod však prý přišel dříve než čekala. „Když jsem zjistila, že mi praskla voda, šla jsem do zahrady, a tam jsem porodila," řekla žena. Dítě však prý neplakalo a nedýchalo. Proto zpanikařila, novorozeně dala do krabice a nechala na terase.

Své počínání se snažila vysvětlit tvrzením, že její druh na ni žárlil a týral ji psychicky i fyzicky, stále ji kontroloval, a ona se bála zavolat si sanitku, aby ji odvezla do porodnice.

Státní zástupkyně Lucie Žabková je však jiného názoru. Ženu obžalovala z vraždy, protože podle soudních znalců bylo dítě donošené, živé a životaschopné, a kdyby se mu dostalo správné péče, přežilo by.

Znalci také zjistili, že se žena před porodem opila, a tak mělo miminko v krvi hladinu alkoholu dosahující až 2,38 g/kg.

Sporné je i tvrzení o týrání. Druh obžalované u soudu připustil, že mívali neshody, ale odmítl, že by ji pronásledoval či bil. Jejich malý syn policistům řekl, že naopak matka bila otce.

Ve prospěch ženy nemluví ani to, že před několika lety porodila doma na toaletě nedonošené dítě, nikomu o tom nic neřekla, zabalila je do igelitové tašky a schovala do sudu na zahradě.