Opilý muž způsobil minulý čtvrtek velký rozruch v jednom z největších obchodních center v Hradci Králové. V tento den krátce před polednem zavolal na linku 158 a vyhrožoval, že kvůli své diskriminaci nechá vybouchnout auto, které stojí v Hradci Králové před obchodním centrem Futurum.

„Okamžitě se rozjela záchranně bezpečnostní operace, při které byl volající muž zadržen a uvedené vozidlo nalezeno,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová s tím, že s ohledem na oznámení možného nástražného výbušného zařízení umístěného v autě, policisté místo uzavřeli a všechny přítomné z něho vykázali.

Lupič na záběru kamery.
Lupič ozbrojený granátem uloupil ve směnárně v Hradci přes 350 tisíc korun

Na místo povolali také pyrotechnika, který společně se psem vozidlo prohledal. Naštěstí žádný nástražný systém nenalezl. Vjezd autům do garáží Futura byl umožněn až krátce před 16. hodinou.

 Vyděrač poslal na tísňovou linku 158 za pět dnů devět SMS zpráv s výhrůžkami. Ilustrační foto.
Sto tisíc, nebo vás vyhodím do povětří. Muž vydíral policii, skončil ve vazbě

„Zadržený 40letý muž pocházející z Hradce Králové byl podroben dechové zkoušce s výsledkem přesahujícím 2 promile a převezen na policejní služebnu, kde byl umístěn do cely. Po vystřízlivění byl obviněn z trestného činu šíření poplašné zprávy. Jelikož úmyslně způsobil nebezpečí vážného znepokojení části obyvatelstva tím, že rozšířil poplašnou zprávu, která je nepravdivá, a bezdůvodnou záchrannou práci IZS, hrozí mu trest odnětí svobody na 6 měsíců až 3 roky,“ dodala Kormošová.