„Furt jen mlela 
jak kafemlejnek"

Podle spisu měla žena loni v Domě s pečovatelskou službou v Ledči nad Sázavou zavraždit svoji  šestasedmdesátiletou známou Věru L.

O pár týdnů později se podle spisu stejný čin pokusila uskutečnit v obdobném zařízení v obci Tmaň. Její oběť, dnes sedmasedmdesátiletá Anna Čermáková, útok naštěstí přežila

Obžalovaná, která před soudem přiznala pouze útok na svoji bývalou kolegyni Věru L., svých činů litovala.

Podle spisu Věru L. obžalovaná Panská napadla loni v srpnu. Bila ji pěstmi a nakonec jí zasadila osudné rány vázou do hlavy.

„Původně jsem jí šla vrátit jenom knihu. Celou dobu se však vytahovala a vychloubala, co všechno pořídila svým dětem. Pořád mlela a mlela jako kafemlejnek. Chtěla jsem, aby už byla zticha. Uviděla jsem na skříni vázu, zatmělo se mi před očima a dvakrát jsem ji tou vázou udeřila," řekla Panská s tím, že po útoku se Věra L. sesunula potichu k zemi. „Pak mi ruplo v bedně. Sedla jsem do vlaku na Prahu a odjela jsem. V Praze jsem v parku vázu vyhodila," uvedla Panská. Dodala, že vůbec netušila, že svoji známou zabila.

Obžaloba Panskou viní také z pokusu o vraždu Anny Čermákové.  Tu měla opakovaně praštit železnou tyčí a rdousit ji.

Panská však tvrdí, že šlo o sebeobranu. „Najednou na mě zaútočila tyčí. Podařilo se mi jí tu tyč vyrvat a dvakrát jsem ji udeřila.  Nedokážu si to celé vysvětlit, nevím, proč mě napadla," tvrdila Panská.

„Vůbec nevím, proč na mě zaútočila"

Deníku se před soudní síní hradeckého krajského soudu podařilo mluvit se sedmasedmdesátiletou Annou Čermákovou, která vražedný útok Marie Panské přežila. Žena dodnes nedokáže pochopit, co Panskou k útoku vedlo. „Znaly jsme se od vidění z autobusu. Jednou jsem jí dala nějaké ovoce," řekla Deníku Čermáková. Osudného dne prý Panská z tohoto ovoce přinesla Čermákové upečenou buchtu. „Pozvala jsem ji do bytu. Chvilku jsme si povídaly. Pak začal můj oblíbený pořad Prostřeno a já jsem se na něj chtěla koukat. Proto jsem paní Panskou požádala, zda by už nešla domů. Ona s tím souhlasila. Mezi futry mně však najednou podrazila nohy, spadla jsem. Ona najednou vytáhla z tašky ocelovou trubku a začala mě mlátit," řekla žena. Dodala, že Panská útočila hlavně na ruce a hlavu. „Jenom na hlavě mám po tom útoku čtrnáct stehů. Panská také měla připravený pepř, který mně chtěla nasypat do pusy. Pak jsem se dozvěděla, že mě chtěla shodit z balkonu," sdělila Deníku napadená žena s tím, že stále nechápe, proč ji Panská napadla.