V úterý krátce po třiadvacáté hodině stálo na křižovatce v centru města vozidlo Mitsubishi a dávalo přednost protijedoucím vozidlům. Kolem stojícího vozidla procházeli dva rozjaření mladíci. Jeden z nich se náhle otočil a hodil na přední sklo nějaký předmět. Překvapený a rozzlobený řidič kontaktoval městskou policii. Strážníci mladíky dostihli v nedaleké ulici.

Video související s událostí:

Starší z nich, který byl značně opilý, hlídce přiznal, že měl špatnou náladu, protože měl lízátko, které mu nechutnalo. Ve vzteku s ním pak vší silou mrštil proti vozidlu. Komunikace s třicetiletým mužem byla velmi obtížná, choval se arogantně a byl vulgární. Měl problém s koordinací pohybů a orientační dechová zkouška mu prokázala vysokých 1,86 promile alkoholu. Hlídka proto rozhodla o jeho převozu na záchytku. Během cesty muž svého jednání litoval. Vysvětloval, že se chtěl předvést před svým bratrem a lituje toho. Za své chování se opakovaně omlouval. Sklo vozidla nebylo poškozeno, došlo pouze k jeho znečištění. Při propuštění ze záchytky byl vyřešen tisícikorunovou pokutou.   (knž)

Únik plynu v bytě? Pouze nový plynoměr

Hradec Králové - Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové byli přivoláni v úterý přesně v 8.03 hod. do bytu v hradecké ulici Mánesova. Jeho majitelé měli totiž podezření na únik plynu. V domě byl cítit plyn, ale nebylo nic naměřeno. Hasiči posléze zjistili, že v domě byl nedávno měněn plynoměr, a to bylo pravděpodobně příčinou zápachu. Místo bylo proto předáno firmě RWE.   (kut)