Na místo krátce po půl šesté dorazili profesionální hasiči z Hradce Králové, zdravotnická záchranná služba a Policie České republiky.

„Řidič osobního vozidla Škoda Fabia narazil do auta Renault Clio, které před ním odbočovalo vlevo. Vozidlo bylo nárazem odmrštěno do protisměru pod projíždějící kamion Scania. Renault se převrátil a skončil mimo vozovku, kde poničil plot u rodinného domu,“ popsala nehodu mluvčí HZS Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.

Dvě spolujezdkyně z renaultu ve věku 49 a 55 let na místě zemřely. Ze zdemolovaného vozu je museli hasiči vyprostit pomocí hydraulického zařízení. Třiadvacetiletý řidič renaultu utrpěl těžké zranění, řidič fabie byl zraněn lehce. Oba muži byli převezeni záchrannou službou do nemocnice. Řidiči kamionu se nic nestalo.

Policisté dechovou zkouškou u řidičů fabie a kamionu požití alkoholu před jízdou nezjistili. Těžce zraněnému šoférovi renaultu byla odebrána krev na zkoušku alkoholu. Na havarovaných vozidlech byla předběžně odhadnuta celkové škoda ve výši kolem 200 tisíc korun.

Na místo tragické dopravní nehody byli povoláni také pracovníci Správy a údržby silnic, kteří se postarali o úklid vozovky. Příčiny nehody šetří Policie ČR.
Poslední podobná tragédie v Královéhradeckém kraji se stala před týdnem, v pondělí 30. srpna. Při srážce dodávky a osobního automobilu na hlavním silničním tahu mezi Jičínem a Turnovem u Libuně zemřeli dva muži.

KAREL HRAZDĚRA, ČTK