Dopravní nehoda dvou osobních automobilů mezi obcemi Dolní Přím a Lubno.Jedním z nich byl stříbrný  Ford Fusion, druhý červená  Škoda Octavia. Při nehodě byla lehce zraněna řidička z fordu. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na více něž 100 tisíc korun. „Policisté se obrací na případné svědky této nehody, aby své poznatky sdělili na linku 158. Především se pak obracíme na neznámého řidiče osobního vozidla  stříbrné Škoda Octavia, který se v době nehody pohyboval na místě, aby rovněž kontaktoval policii. Pro policisty je důležitým svědkem," uvedla Lenka Burýšková, mluvčí policistů.

Oslava opilé ženy se rodině nezamlouvala

Hradec Králové - Oslavit návrat ze zdravotnického zařízení se rozhodla mladá žena. Posliněna alkoholem se vydala potěšit i svoji rodinu. Již po několika okamžicích bylo jasné, že rodina z její opilecké návštěvy radost nemá. To ji tak rozzlobilo, že začala demolovat zařízení bytu. Fyzicky napadala svého otce i bratra. Nakonec prohlásila, že jde skočit z okna.
„Za přítomnosti hlídky se podařilo mladou ženu zčásti zklidnit. Provedená dechová zkouška jí prokázala 2,24 promile alkoholu. Na místo byla přivolána záchranná služba. Lékařka rozhodla o převozu na záchytku, po vystřízlivění pak bude přemístěna na Psychiatrickou kliniku Fakultní nemocnice Hradec Králové. Opilé mladé ženě se zřejmě takové rozhodnutí nelíbilo a do lékařky prudce strčila. Strážníci okamžitě zareagovali, odvrátili další útok a agresorce nasadili pouta. Ta jí byla sejmuta až ve zdravotnickém zařízení," potvrdila Eva Kněžourová, mluvčí hradeckých strážníků.

Od sousedů: Z plovoucí mrtvoly se vyklubala figurína

Východní Čechy - Pořádný poprask vzbudil v neděli odpoledne nahlášený nález plovoucí mrtvoly člověka blízko hráze přehrady Seč na Chrdimsku. Ta byla v 90. letech místem vyřizování účtů různých mafií  a také místem skoků sebevrahů. Přivolaní policisté na místě potvrdili, že se asi skutečně jedná o lidské tělo. Bylo zabalené v pytli, ze kterého čouhaly jen oblečené nohy se sportovní obuví. Ihned byla zalarmována zásahová jednotka z Hradce Králové, která naštěstí zjistila, že se nejedná o mrtvolu, ale o figurínu. „Po vytažení těla z vody se naštěstí prvotní oznámení nepotvrdilo. Nejednalo se o lidské tělo, nýbrž o figurínu velmi podobnou lidskému tělu. Celá akce skončila zhruba po dvou a půl hodinách. Případem se nadále zabývají kolegové z obvodního oddělení v Třemošnici," uvedl policejní mluvčí Jiří Tesař.