Novinářům to řekl Charvátův obhájce Jiří Janeba. Mrtvého muže našli policisté v únoru 2015 v odkalovací jímce rodinného domu.

„Co se týče pokusu vraždy, tak k tomu policie ve vztahu k mému klientovi žádné důkazy nemá," řekl Janeba. Podle něj nejsou ani nepřímé důkazy, které by vedly k tomu, že se činu dopustil obžalovaný. Podle Janeby policie pochybila také při zajišťování důkazů.

Jak se předvedl
Proces s Radke Charvátem začal poměrně nezvykle. Obžalovaný totiž svou výpověď četl z připravovaného papíru – trvalo mu to hodinu a půl a zacházel do detailů, které opravdu neměly s případem nic společného. Například připomínal výsledky fotbalových či hokejových zápasů, které navštívil. Nakonec papír předal soudci - a špitl: „Omlouvám se za chyby."

Charvát měl 
útočit dvakrát

„Policie místo činu viděla 17. února, v protokolu je uvedeno, že nebyly zjištěny žádné stopy, a až následně je potom proveden záznam, kde ty stopy jsou zajišťovány," řekl Janeba.

Charvát svého známého, u kterého od září 2014 bydlel, podle obžaloby napadl v opilosti poprvé v polovině prosince. Napadený muž utrpěl vážná poranění na hlavě, Charvát mu po návratu z restaurace přivolal pomoc.

Obžaloba viní Charváta také z dalšího lednového útoku. Obžalovaný si podle spisu myslel, že je druhý muž mrtvý, hodil ho do jímky nedaleko garáže a zakryl ji poklopem. Muž, který byl kvůli zraněním v bezvědomí, v jímce zemřel na následky podchlazení.

Obžalovaný Charvát, kterému hrozí až 18 let vězení, před soudem už dříve přiznal pouze první napadení, druhý útok popřel. Soud dopoledne vyslechl například znalce Pavla Štycha, který u obžalovaného nezjistil známky duševní choroby, podle posudku je však Charvát lehce závislý na alkoholu a jeho osobnost vykazuje známky emoční nestability. Charvát závěry znalce odmítl.

Soud, který měl na na čtvrtek předvoláno několik svědků, před polednem hlavní líčení odročil na 27. dubna. „Hlavní líčení bylo odročeno za účelem výslechu svědka, případně provedení dalšího dokazování," informovala Iva Matušková z tiskového oddělení královéhradeckého krajského soudu.