Celá jedenáctičlenná skupina celníků spadá pod Celní správu Zlínského kraje, v němž také byla většina z nich zadržena. V hradeckém kraji byl zadržen jen jeden nebo několik z nich.

„Všichni zadržení byli nebo jsou pracovníky zlínské celní správy, místo jejich zadržení je ale něco jiného. Jestli však byli v hradeckém kraji zadrženi jen jeden, nebo jich bylo více, to nebudeme komentovat," řekl mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták.

Policie deset současných a jednoho bývalého příslušníka celní správy ve věku od 43 do 54 let zatkla ve čtvrtek a nyní je obvinila za ledabylé dohlížení na denaturaci kvasného rafinovaného lihu. Všem hrozí za maření úkolu úřední osoby z nedbalosti, respektive trestného činu maření úkolu veřejného činitele z nedbalosti až tři roky vězení nebo zákaz činnosti. Všichni jsou stíhání na svobodě a už s nimi bylo zahájeno řízení o zproštění výkonu služby.

Podle obvinění celníci na proces denaturace lihu, po níž už nepodléhá spotřební dani, dohlíželi povrchně a nesvědomitě. Sedmičlennému Březinově gangu tak měli umožnit okrást stát na daních o rekordních 6,7 miliardy korun. Rozsudek nad Březinou padne před Vánocemi.