(pokračování z minulého týdne): I když bývá téměř pravidlem, že zločinci uvažují odlišně od zodpovědných lidí, lidská psychika má vždy meze odolnosti vůči hrůze. Kriminalista – psycholog, který je schopen zjistit, co se odehrává uvnitř zločinecké mysli, se snažil v tomto okamžiku pochopit, co prochází podezřelému hlavou a v jakém je stresu …

Atraktivní třiatřicetiletá blondýna prošla náměstím a zastavila se u zahraničního vozu stříbrné barvy. Když odemykala dveře a usedala za volant, byla již myšlenkami na hodině francouzštiny.

Nikdy tam však nedojela a nikdy se už nevrátila ani domů. Toho dubnového odpoledne roku devadesátého pátého ji osud krutě zasáhl. Změnil také životy lidí, kteří to v tuto chvíli ještě ani netušili.

Paní Jarmilu začal jako první pohřešovat její manžel. Telefonoval k příbuzným, ke společným známým a na svoji ženu se vyptával i v nemocnici.

Když ráno zjistil, že nepřišla do práce, rozhodl se celou věc oznámit policii. Do rozsáhlé pátrací akce bylo za účasti vrtulníku okamžitě zapojeno několik desítek kriminalistů a policistů pořádkové a dopravní služby.

Po pohřešované ženě bylo cestou sdělovacích prostředků zveřejněno celostátní pátrání s jejím přesným popisem i místem, kde byla viděna naposledy.

Policie vyhlásila současně i pátrání po vozidle Renault Clio, které užívala. Za několik dní usilovné a doslova mravenčí práce bylo odcizené vozidlo nalezeno zaparkované na dvorku rodinného domku v jedné vesnici na Pardubicku.

Vývoj celého případu začal mít rychlý spád. Svědecká výpověď současného uživatele automobilu kriminalisty přivedla na stopu jednadvacetiletého mladíka z Třebechovic pod Orebem.

Ještě týž den byl podezřelý zadržen a celý případ začal nabývat konkrétní podoby.   (dokončení příště)

Lenka Burýšková