Ve druhém patře z botníku ukradl sportovní boty, měl však smůlu, protože se v přízemí potkal s majitelem, který zjistil, že se v domě pohybuje podezřelý muž. Během konfrontace mezi oběma aktéry se však mladík vysmekl a dal se na útěk. Na místě činu zanechal boty a nedobrovolně i svoji bundu s mobilním telefonem a kovovým boxerem v kapse. Zloděje nakonec policie chytila a hrozí mu tři roky za mřížemi.

Nehody u sousedů

Autobus s 22 dětmi se srazil s autem. Řidič auta zahynul

Kněžnice - Tragicky skončila srážka osobního auta a autobusu vezoucího děti, která se stala ve čtvrtek odpoledne u Kněžnice na Jičínsku. Při havárii zahynul pětapadesátiletý muž.
„Řidič peugeotu, který jel od Turnova na Jičín, před Kněžnicí z dosud nezjištěných důvodů vyjel do protisměru a narazil do autobusu," řekla mluvčí jičínské policie Hana Klečalová. Řidič osobního auta utrpěl při střetu velmi vážná zranění, kterým na místě podlehl.
Záchranáři na místo vyslali několik sanitek a vrtulník. V autobusu podle mluvčí cestovalo 22 dětí a dvě učitelky. Tři děti byly při srážce zraněny a záchranáři je převezli do jičínské nemocnice.
„Alkohol byl u řidiče autobusu dechovou zkouškou vyloučen," sdělila mluvčí. Místo nehody bylo kvůli záchranným pracím, vyšetřování a odstraňování následků havárie několik hodin zcela uzavřeno.

Nedala přednost, skončila na střeše

Rychnov nad Kněžnou - Devětačtyřicetiletá řidička bourala v úterý kolem půl třetí odpoledne v Rychnově nad Kněžnou. Stejně jako v dalších případech měl na nehodu vliv napadaný sníh. „Při vjíždění do křižovatky zřejmě přehlédla a následně nedala přednost vozidlu Volkswagen Transporter přijíždějícímu od Vamberka. Celková škoda je odhadnuta na 58 tisíc," řekla mluvčí policie Alena Kacálková.