Téměř současně volal i provozovatel baru, který sdělil, že do nedalekého parku odnesli fěťáka, který obtěžoval hosty. Zároveň však mají i obavu o jeho zdraví. Strážníci dvaatřicetiletého muže nalezli sedět na trávě, zfetovaný nebyl, jen značně opilý. Se značnými obtížemi vysvětlil, že je nešťastně zamilovaný a proto pije. Postavit se na nohy bez pomoci hlídky nedokázal. Dechová zkouška mu prokázala 3,5 promile alkoholu. K vystřízlivění byl převezen na záchytku.

Snažil se, ale strážníkům mladík neutekl

Strážníky dopadený mladík.Hradec Králové - Na útěk se dal celostátně hledaný mladík na Pospíšilově třídě ve chvíli, kdy spatřil policejní vozidlo. Jeden ze strážníků běžel za ním, druhý je následoval služebním vozidlem. Po chvíli ho utíkající strážník dostihl. Vyzval ho, aby zastavil a opřel se o zeď. Mladík zareagoval útokem a znovu se dal na útěk. Vběhl mezi projíždějící vozidla a nakonec zamířil do podchodu, kde však již čekal druhý strážník. Šestnáctiletý hledaný Rom byl předán státní policii.

Psychicky nemocná žena rozbíjela nábytek

Hradec Králové - Panelovým domem se rozléhal křik, řinkot skla a hluk rozbíjeného nábytku. To probudilo obyvatele domu, kteří zavolali městskou policii a uvedli, že hluk vychází z bytu, kde žije žena, která se léčí s psychickými problémy. Již na chodbě domu byl slyšet křik a sprosté nadávky. Na zvonění a bouchání nikdo z označeného bytu nereagoval. Po několika minutách se křik ozval znovu. Jedna ze sousedek strážníkům předala telefonický kontakt na matku nemocné jednapadesátileté ženy. Telefon však nikdo nezvedl. Operační důstojník informoval záchrannou službu. Po dvaceti minutách se dveře od bytu otevřely a paní začala s jedním ze strážníků mluvit. Uklidnila se a vysvětlila, že má obavu o své děti, které jí nezvedají telefon. Má je v péči tchyně, a ona má obavu, že je zanedbává. Dále sdělila, že se léčí s psychózou a zřejmě léky v kombinaci s alkoholem u ní vyvolali záchvat paniky, při kterém si ulevila rozbíjením vybavení bytu. Přítomný lékař rozhodl o převozu nemocné ženy do nemocnice. Po vyšetření byla hospitalizována.

Eva Kněžourová