Tohoto faktu si byl ostatně vědom i samotný muž za volantem. Když po vykonání dechové zkoušky přístroj na měření alkoholu na displeji ukázal 1.07 promile, nebyl ani překvapený. „Policisté mu proto další jízdu zakázali a zadrželi mu řidičský průkaz. Zahájili s ním trestní řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky s možným trestem odnětí svobody až na jeden rok, trestem peněžitým a trestem zákazu činnosti,“ uvedla mluvčí náchodské policie Eva Prachařová a dodala, že je štěstí, že řidič nikoho nesrazil či nenaboural.

Zachraňoval tašku, zničil auto

Jičínsko - Ve středu ráno kolem osmé hodiny havaroval na silnici III. třídy ve směru od obce Přibyslav na Novou Paku šestašedesátiletý řidič vozu Škoda Fabia. Zřejmě se plně nevěnoval řízení, kdy se měl sehnout pro převrácenou tašku v prostoru spolujezdce. Přitom strhl řízení a vyjel mimo silnici, kde narazil do náletových dřevin. Nikdo nebyl zraněn, škoda na autě je 120 tisíc korun.

V obci Hořenice se srazila auta. Dva zraněné ošetřili záchranáři

Hořenice - Jaroměřští profesionální hasiči byli v úterý před druhou hodinou odpoledne přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, která se stala v obci Hořenice u Jaroměře. „Při čelním střetu byly dvě osoby zraněny, ošetřila je zdravotnická záchranná služba,“ informovala mluvčí krajských hasičů Alena Kuthanová. Hasiči zajistili vozy a řídili v místě dopravu kyvadlově. Po vyšetření nehody Policií ČR uklidili vozovku.