Na místo krádeže se proto ihned dostavila policejní hlídka z místního obvodního oddělení. Policisté zjistili, že ke krádeži došlo na volně přístupném místě ve dvoře jednoho místního baru. Majitel kola uvedl, že jej před odchodem uzamkl visacím zámkem a odcizením mu vznikla celková škoda ve výši 14 tisíc korun.

Policisté se proto okamžitě dali do pátrání, vyslechli i několik svědků. Na stopu pachatele přišli záhy. Netrvalo totiž dlouho a získali také od svědků popis podezřelé osoby. Jednalo se o místního 36letého muže, který byl ještě téhož dne vyzván policií k podání vysvětlení. K uvedenému činu se hříšník přiznal a odcizené kolo dobrovolně vydal policistům.

Jako „vysvětlení" na dotaz, proč elektrokolo v nočních hodinách odcizil, pachatel uvedl, že prý ho chtěl ihned ráno vrátit zpět jeho majiteli. Muž si tak od strážců zákona vyslechl sdělení podezření z krádeže, za což mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, protože byl v posledních třech letech za obdobný čin potrestán.