Škoda, již způsobil finančnímu úřadu a potažmo státu, je necelé tři miliony korun. Přesně 
2 886 400 korun. Tuto sumu musí Petr Voříšek zaplatit, jinak půjde do vězení. V pátek ho totiž odsoudil Krajský soud v Hradci Králové. Vedle toho dostal podmíněný trest dva a půl roku, jenž se odkládá na dobu čtyř roků.

„Obžalovanému se ukládá, aby ve zkušební době dle svých sil nahradil způsobenou škodu," určil předseda senátu Miroslav Mjartan.

Rozsudek má však ještě jednu složku, Voříšek nemůže tři roky působit v obchodu se železným šrotem. Pro podnikatele navíc pátečním verdiktem vše nekončí. S dalšími třemi společníky totiž stojí před soudem ještě v další kauze. V ní mu hrozí osm let, podle žaloby totiž jejich firmy zkrátily daň z přidané hodnoty o 220 milionů.

Kdy skončí jeho druhá kauza?
Odsouzený Petr Voříšek
je obžalován i v dalším případu krácení daně. Proces bude pokračovat
v červenci. „Líčení bylo odročeno za účelem dalšího dokazování," řekla
Iva Matušková z tiskového oddělení hradeckého krajského soudu.

V případě, v němž byl odsouzen, Voříšek využíval fiktivní spolupráce s Němcem Ursem Mayerem. Ten se narodil v roce 1929 a 
v letech 2009 a 2010 měl Voříškovi dohazovat obchody. Procesu se nedožil, před ním pouze vypovídal na policii. „Jen jsem podepisoval smlouvy, kterým jsem nerozuměl," řekl.

Němec figuroval ve společnosti, která byla fiktivní. Přitom poslala Voříškovi fakturu na 15 milionů korun za zprostředkovatelské služby. Voříšek část uhradil, podle něj šlo o provizi.

Jenže proti jeho slovům stojí svědectví majitelů firem, s kterými Voříšek obchodoval. Ani jeden z oslovených policií neřekl, že by byl osloven Mayerem.

„Veškeré kontakty jsme měli s Voříškem," prohlásil například Slovák Branislav Baliár. Jeho osoba potvrzuje, že případ nebyl omezen na Česko. Stejné je to v druhé kauze.