Pachatelům totiž kvůli rozsahu zranění hrozí vyšší sazba – pět až dvanáct let vězení.

Po incidentu skončil Hrůza ve vážném stavu v ostravské nemocnici, kde ho podle dřívějších informací měli včera začít probouzet z umělého spánku.

„Oba podezřelí jsou obviněni z vydírání, ublížení na zdraví a výtržnictví," sdělil mluvčí soudu Lukáš Delong. Ani jeden z podezřelých se ale k činu včera nedoznal.

Díky záznamům z kamerového systému v zábavní ostravské ulici  Stodolní, kde se incident ve čtvrtek nad ránem stal, vyšly najevo jeho okolnosti.  Hrůza byl v konfliktu podle všeho zcela nevinně.

Hrůza se pokusil od sebe oddělit dva mladíky, kteří se před jedním z klubů ve Stodolní prali. Když se mu je nepodařilo uklidnit, vzal mobil a chtěl zavolat policii. V tu chvíli se oba obrátili proti němu a zbili jej. Umělec zůstal v bezvědomí ležet na chodníku. Policie má vedle záběrů z kamer i několik svědectví.

Hrůza v Ostravě den před napadením vystupoval na Festivalu v ulicích, který byl doprovodnou akcí zdejšího mezinárodního festivalu Colours of Ostrava. Jeho další vystoupení už musela být zrušena.

Rodina poté zakázala nemocnici zveřejňovat jakékoliv informace, včetně té, že právě včera měl být zpěvák probouzen z umělého spánku. „Tuto zprávu jsem si sama teprve před chvíli na internetu přečetla a nechci ji nijak komentovat," řekla Deníku mluvčí nemocnice.

Michal Hrůza působil jako frontman kapely Ready Kirken, s níž vydal čtyři alba s řadou hitů jako Zejtra mám, 1+1 či Krasohled. V roce 2006 kapelu opustil. Letos po dvou letech dokončil dvojalbový projekt Noc/Den.

V Pardubicích žil Hrůza několik let.