Až deset let za mřížemi může prožít čtyřiadvacetiletý muž, který přepadl jednoho mladíka na Hradecku a dvě ženy na Hořicku. Oběti byly vybrány náhodně. Muž jim při přepadení vyhrožoval plynovou pistolí.

Policie pachatele dopadla v pondělí večer. Dnes ráno by měl soudce v Jičíně rozhodnout o tom, zda bude mladík stíhán vazebně nebo na svobodě.

Pokud zůstane za mřížemi, přestěhuje se z jičínské policejní cely do královéhradecké vazební věznice.

Loupežná přepadení nebyla dvě, ale tři

Jak nás informoval policejní mluvčí Aleš Brendl, v pondělí se podařilo kriminalistům zadržet podezřelého čtyřiadvacetiletého muže, který se měl dopustit dvou loupežných přepadení na Hořicku.

Až při vyšetřování vyšlo najevo, že muž se kromě dvou zmíněných přepadení na Hořicku dopustil i loupežného přepadení na Královéhradecku, které se odehrálo v pátek v časných ranních hodinách.

Kradl, protože neměl peníze

„Ke svému jednání se přiznal a jako důvod uvedl tíživou finanční situaci. Muž si tak svými činy, u kterých ke zdůraznění svého úmyslu krást držel v ruce plynovou pistoli a mířil směrem k poškozeným, přišel na částku přesahující dva tisíce korun.

V současné době mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až deset let za mřížemi,“ upozorňuje Aleš Brendl.
Jak Deník zjistil, k prvnímu přepadení došlo v pátek u obce Sadová, kde se stal obětí mladík. Poté se lupič přesunul na Hořicko. V sobotu nejdříve úřadoval v Dobré Vodě u Hořic a poté navečer přímo v Hořicích. Tady si vyhlédl za oběť ženy, které připravil o finanční hotovost.

Mnozí spekulovali, že loupežných přepadení se dopustil cizinec, ale to policie vyvrací.

Zeptali jsme se, zda je plynová pistole pro člověka nebezpečná. „Pokud s ní útočník míří do měkkých částí našeho těla jako jsou oči nebo dutina břišní, mohou být následky nedozírné. Záleží ovšem i na vzdálenosti,“ vysvětluje mluvčí. Upozorňuje, že laik těžko pozná originální zbraň od atrapy.