První oznamovatel uvedl, že po 20. hodině na Novém Hradci Králové slyšel asi dvacet výstřelů. „Na místo okamžitě vyjela prvosledová hlídka s balistickými vestami společně se zásahovou jednotkou. Původcem střelby z plynové pistole byla skupina připravující vystoupení historických šermířů,“ vysvětlila mluvčí královéhradeckých policistů Iva Kormošová. Střelbou prý nechtěli nikoho ohrozit.

Podruhé zásahová jednotka zamířila do Třebechovic pod Orebem, když dostala upozornění, že z jednoho domu se ozývá asi půl hodiny střelba.

„V domě, kam zasahující vyjeli, se nacházejí dvě bytové jednotky, obyvatelé první z nich střelbu slyšeli, pár z druhé však tvrdil opak. Policisté poté vyslechli další osoby a zjistili, že střílel právě muž z druhého bytu, který mezitím i s ženou byt rychle opustil,“ řekla Kormošová. Policisté pár zastihli na útěku – na silnici mezi Třebechovicemi pod Orebem a Polánkami – a u obou zjistili alkohol v krvi. Muž uvedl, že střílel pro zábavu a že plynovou pistoli na útěku odhodil. Policisté ji našli až druhý den ráno. Oba případy zaevidovali jako přestupek na úseku zbraní a střeliva a předali je správnímu orgánu k dořešení. Ten jim může udělit pokutu až 30 tisíc korun.

Veronika Matúšová