Druhý zápas s USK Praha a opět před hledáčky televizních kamer. Basketbalisté BK Synthesia měli motivaci jako hrom. V první čtvrtině základní části Mattoni NBL na palubovce USK totiž prohráli košem z poslední vteřiny. Pomsta měla sladkou příchuť. Třetí tým tabulky dostal na východě Čech obrannou lekci.

BK Synthesia Pardubice – USK Praha 75:57 (14:15, 46:31, 65:37). Body: Sanders 16, Šteffel 13, Niparavičius 12, Grepl a Payne po 8, Gaidamavicius 7, Sirvydis 6, Sýkora 5 – Hruban a Hamm po 10, Satoranský 8, Zachrla 7, Rerko 6, Kotas a Vukotič po 5, Marko a Vocetka po 3. Rozhodčí: Paulík, Kurz, Hartig. Trojky: 8:10. Trestné hody: 11/9 – 24/9. Fauly: 22:19. Pět chyb: 38. Šteffel (Pardubice). Diváků: 1430. Nejlepší hráč: Martin Sýkora (Pardubice).

V první čtvrtině si střelci obou týmu vybírali dovolenou. Domácí se dvakrát dostali do vedení o čtyři body, ovšem soupeř vždy šňůrou pěti bodů skóre otočil. Jelikož Pardubice v posledních dvou minutách vyšly naprázdno, první dějství prohrály.

Do druhého kvartálu naskočil kapitán Grepl a svůj první kontakt s míčem proměnil v trojku. To domácí nažhavilo a za tři minuty nastříleli stejně bodů jako za celou první čtvrtinu. Jelikož protivník zaznamenal pouze tři, Synthesia byla deset bodů v plusu. Tento rozdíl si dlouho udržovala a další sérií v závěru první půle odskočila „vysokoškolákům“ na patnáct bodů. Svoje střelecké galapředstavení ve druhé čtvrtině zakončila na čísle 32.
Druhý poločas začali domácí při stejné chuti jako první dokončili. Po minutě a půl už vedli o dvacet bodů. USK si prožil čtvrtinu blbec. Za devět minut vstřelil pouze tři body a celkem šest. To už se náskok Pardubic blížil ke třiceti.

V závěrečném dějství si více než tři minuty vybraly hluché místo také Pardubice. Svého protivníka však už do zápasu zpět nepustily. V závěru dostali příležitost také mladíci. Moc nechybělo, aby pardubičtí hráči předali týmu z hlavního města neslavný primát této sezony v nejmenším počtu nastřílených bodů v jednom zápase.

Slobodan Nikolič, trenér Pardubic: „Na utkání jsme se pečlivě připravovali, neboť víme, že USK hraje velmi pohledný basketbal s rychlým přechodem do protiútoku. Tuto skutečnost jsme chtěli eliminovat. Soupeře jsme porazili skvělou obranou. Sýkora vygumoval Hamma, Sanders Kotase a Payne Platta. Bylo důležité rehabilitovat se za prohru s Opavou. Jsem rád, už jen kvůli našim perfektním fanouškům, že se nám to podařilo.“

Kenneth Scalabroni, trenér USK Praha: „V posledních dvou zápasech jsme předvedli výkon jako doktor Jekyll a pan Hyde. Jestliže jsme zahráli fantasticky proti Novému Jičínu, tak proti Pardubicím jsme nic z toho nepředvedli. Hráli jsme opravdu špatně, to je jediné slovo k popsání našeho výkonu.“