O svých nepříjemných zážitcích u náchodského maséra vypovídaly včera u soudu postupně čtyři ženy ve věkovém rozpětí více než 50 let. Nejmladší z poškozených docházela na masáže za Horákem už několik let s doprovodem rodičů. Těsně po dovršení 18 let přijela na masáž poprvé sama autem. Podle dívky měl Horák neustále narážky na její vzhled a v průběhu masáže ji začal osahávat intimních partiích. „Bála jsem se, že by mě mohl znásilnit, byla jsem zticha, abych ho ještě víc nevyprovokovala,“ řekla dívka u soudu.

Kvůli nepříjemnému zážitku nemohla spát a měla dokonce myšlenky na sebevraždu. Následky si údajně nese dodnes. „Vždy, když jdu do budovy, rovnou hledám, kde jsou východy, kdybych ho tam třeba potkala,“ uvedla.

O kauze známého náchodského sportovce jsme již psali:

Obžalovaný náchodský sportovec Martin Horák
Problém pro mistra světa. Známý náchodský masér stojí před soudem za znásilnění

Nejen pro nejmladší z údajných obětí byl výslech před soudem emočně velmi náročný. Hlas se během výslechu klepal i dalším ženám. Ta, která se v roce 2019 jako první svěřila policii, u soudu vypověděla, že motivací pro ni bylo zjištění, že k Horákovi na masáž chtěla její kamarádka poslat svou devatenáctiletou dceru. Sama svědkyně měla mít s Horákem nepříjemný zážitek. „Dal mi pusu na čelo, pak zhasl světla a začal mi jezdit po těle nějakým šátkem. V mžiku mi stáhl kalhotky a dotkl se mého přirození,“ vypověděla s tím, že v tu chvíli se ohradila a masér s obtěžováním naštěstí skončil. „Když jsem odcházel, ve dveřích mi dal ještě pusu na čelo. Byl to hrozně nepříjemný pocit, bála jsem se, že by mě mohl znásilnit,“ dodala.

OBTĚŽOVAT MĚL BABIČKU I VNUČKU

Až neuvěřitelně pak zněla výpověď dalších dvou žen. Znásilnění se měl podle obžaloby dopustit Horák na sedmdesátileté ženě ve chvíli, kdy domasíroval její vnučku a poslal ji za dveře. „Viděla jsem, že se vzrušil už při vnučce, které bez dovolení masíroval prsa. Jakmile zavřela dveře, vrhl se na mě a začal mě líbat,“ popisovala u soudu seniorka.

Horák ji měl dle jejích slov následně stáhnout kalhotky a strčit své prsty do jejího přirození. Vysvobozením se pro ní stal až příchod její dcery, která přišla na masáž hned po ní a začala klepat na dveře. „Vnučce i dceři jsem pak řekla, aby už tam nikdy nechodily,“ dodala žena, která věc oznámila až po policejní výzvě v médiích.

Masáže. Ilustrační foto
Masér měl vyvíjet sexuální nátlak. Nezkoušel to i na vás?

Většina svědkyň shodně vypověděla, že vzhledem ke statné postavě Horáka věděly, že by se mu neubránily. Kromě masáží se totiž Horák věnuje i vrcholovému sportu a je dokonce dvojnásobným mistrem světa v silovém trojboji. K soudu obžalovaný masér ani tentokrát nedorazil. Svá obvinění už dříve označil za vykonstruovaná.

PSYCHICKÉ PROBLÉMY MĚLY ŽENY UŽ PŘEDTÍM

Podle soudního znalce Karla Humhala se u všech žen vyskytovaly psychické potíže už před údajným obtěžováním. Zároveň však u soudu vyloučil, že by některá z nich nebyla schopná správně vnímat, zapamatovat a vybavit si své prožitky. Jejich psychologické problémy měly podle něj za následek spíš to, že poškozené ženy měly tendence se sexuálnímu nátlaku nebránit a tu situaci mlčky přetrpět.

Obhájkyně Martina Horáka znalecký posudek zpochybnila s odvoláním na vyjádření jiných psychologů. Líčení bude pokračovat 24.srpna, kdy by podle obhájkyně měl dorazit i Martin Horák. Pokud by ho soud uznal ze znásilnění, těžkého ublížení na zdraví a sexuálního nátlaku vinným, hrozilo by mu až 10 let vězení.