Před soudem se zodpovídají Petr a Karel Voříškovi, Pavel Počta a Michal Červenka. Jsou obžalováni, že při obchodech s měděným šrotem chtěli vydělat na odpočtech daně z přidané hodnoty částku 220 milionů korun. Škoda je tak vysoká, že se případem zabývalo Vrchní státní zastupitelství v Praze. Podle státní zástupkyně Dagmar Pětníkové se čtveřice dopustila krácení daně, poplatku a podobné povinné platby.

Žalobkyně uvedla, že kamiony jen převážely věci z Maďarska do Česka a zpátky, fingovaly faktury na nákup a poté žádaly o odpočet DPH.

Obžalovaní to popřeli. „Zboží bylo vždy řádně přijato, zkontrolováno, roztříděno, zváženo a zaevidováno," řekl Karel Voříšek. Zcela opačně však u soudu vypovídali dva řidiči, kteří pro firmu pracovali. Hovořili o transportech šrotu z Česka do Maďarska. „Dovezli jsme to do Györu a oni to stejné zboží přivezli zpátky do Kostěnic. Slovenští řidiči mi říkali, že jezdí pořád dokola s tím stejným šrotem," tvrdil řidič kamionu.

Ve středu po výslechu svědků, kteří vyprávěli o organizaci práce ve sběrně, Karel Voříšek přečetl vyjádření, v němž zdůraznil, že jejich podnikání bylo důkladně kontrolováno. „Nebyly to žádné fiktivní dodávky, veškeré nákupy byly evidovány," prohlásil muž.