Podle obžaloby se Petr Novotný v roce 2010 v Pardubicích dopustil 755 takových činů a své oběti obral o více než 4,5 milionu korun. Ze svého jednání se v těchto dnech zodpovídal před krajským soudem.

Podle spisu Novotný prostřednictvím firmy Grenger  nabízel problémovým klientům velmi rychlé sjednání nebankovní půjčky. Tvrdil jim, že to bude bez placení poplatků předem, bez nahlížení do registrů a nutnosti ručit nemovitostí. Novotný údajně musel vědět, že jeho klientům nikdo žádnou půjčku neposkytne. I přesto s nimi uzavíral smlouvy, na jejichž základě pak z bankovních účtů podvedených lidí formou inkasního příkazu odčerpal pět tisíc korun jako úhradu za údajné zprostředkování půjčky a v řadě případů ještě dalších 10 tisíc korun jako pokutu za „porušení smluvních ujednání", například za nepravdivé údaje o příjmech nebo za nedodání potřebných podkladů .

„Uvedené směřovalo výlučně k vylákání dalšího titulu pro inkasování finančních prostředků ke škodě klientů,"  píše se v obžalobě. Jednání bude pokračovat na konci června.