Hlavní líčení bylo původně naplánováno i na dnešek, soud však jednání odročil na další termíny v únoru a dubnu, kdy bude pokračovat v dokazování. V případě prokázání viny muži hrozí pět až 10 let vězení.

Podle spisu obžalovaný věřitelům sliboval neúměrně vysoké úroky, přitom si byl vědom toho, že vzhledem ke svým příjmům nebude schopen nově vzniklé závazky hradit. „Popírám, že bych půjčky uzavíral s tím, že je nevrátím," řekl muž, který uvedl, že svým závazkům nedostál pouze kvůli událostem, které nemohl předvídat nebo nastaly nahodile.

Brož, který je nyní v insolvenci, působil podle svých slov ve vedoucí funkci na ministerstvu zemědělství a poté na ministerstvu pro místní rozvoj. Řekl, že si půjčoval od roku 1990 drobné i vyšší částky, používal je i na odkup pohledávek a investoval rovněž do akcií různých společností.

Obžalovaný uvedl, že do akcií investoval desítky milionů korun, jejich hodnota však během několika let výrazně klesla. Doznal se také k tomu, že do akcií investoval peníze, které si vypůjčil. „Všechny závazky chci v budoucnu napravit, bohužel situace je komplikovaná současnou insolvencí," řekl Brož.

Přiznal rovněž, že za peníze kupoval zemědělské stroje, pozemky a nemovitosti. Peníze v řádu několika milionů korun pak měl zapůjčit také na chod rodinného podniku.