„Protože je vždy obtížné zjistit původce skládky, městská policie na místech, kde se často objevují, využívá fotopasti. Ty pak díky svým záznamům poslouží jako důkazní materiál při usvědčení pachatele. Veškeré poznatky a záznamy jsou předány na odbor životního prostření magistrátu města, který si provede šetření a událost vyřeší v rámci správního řízení," uvedla Eva Kněžourová, mluvčí hradeckých strážníků.   (knž)

Narkoman si stěžoval na babičku. Chtěl peníze

Hradec Králové - O okamžitý příjezd hlídky žádal mladý muž na tísňové lince městské policie. Jako důvod uváděl, že mu babička odmítá dát jeho peníze a kreditní kartu. Operační důstojník zjistil, že volající je známý hradecký narkoman, který své babičce už nejednou ublížil a byl na ni hrubý. Seniorku proto kontaktoval a seznámil ji s oznámením.

„Žena uvedla, že vnuk u ní má 160 korun a prázdnou kreditní kartu, za tři dny má nastoupit do léčebny a chce se rozloučit s kamarády. Peníze mu nedá, protože mají dohodnutou pevnou částku, kterou denně dostává. Dnes s ním ale není žádná řeč a je na ni sprostý. Proto i zavolala jeho otce, který snad svého syna zklidní. O příjezd hlídky nežádá," uvedla Eva Kněžourová, mluvčí královéhradeckých strážníků.

Během pár minut se však situace změnila a seniorka požádala městskou policii o pomoc. Vnuk napadl svého otce a teď mezi nimi dochází ke vzájemné potyčce. Za přítomnosti strážníků se situace v bytě zklidnila. Bylo zjevné, že mladík je pod vlivem alkoholu. Dechová zkouška mu prokázala 1,65 promile. Na zákonnou výzvu nereagoval, naopak jeho agrese se stupňovala. Nakonec se pokusil napadnout i hlídku. Jeho útok strážníci odvrátili a na ruce mu nasadili pouta. Opilý devatenáctiletý mladík byl převezen na záchytku. Při propuštění dostal pokutu tisíc korun.   (knž)

Kabely i jabloň zaměstnaly hasiče

Hradec Králové - K vyvrácené jabloni vyjeli v pondělí odpoledne profesionální hasiči z Nového Bydžova do Lužce nad Cidlinou. Hasiči strom rozřezali a uklidili. K neohlášenému pálení kabelů na Pospíšilové třídě v Hradci Králové spěchali odpoledne také hasiči z Hradce Králové. „Požár byl lokalizován ještě před příjezdem jednotky na místo, hasiči již jen pokropili doutnající hromadu kabelů," uvedla Alena Kuthanová z HZS Královéhradeckého kraje.   (kut)