Dívce prý tvrdil, že zabil několik lidí

Případ se stal loni v květnu u jednoho z přírodních koupališť na Pardubicku. Podle obžaloby seděla dívka s Martincem pozdě večer u stánku s občerstvením. Muž jí nejdřív sdělil, že zabil několik lidí a má v autě zbraně a provazy, a pak si stahoval kalhoty a snažil se jí rozepnout bundu. Když chtěla uprchnout, chytil ji za vlasy a kolem pasu. Děvče ho pak koplo do nohy a uteklo. Státní zástupkyně uvedla, že obžalovaný dívku znal a věděl, že  chodí do osmé třídy základní školy. Muži hrozí až dvanáct let odnětí svobody.

Dívka ve středu u soudu vypověděla, že Martince znala odmalička, protože navštěvoval jejího dědečka. Osudného večera ji prý požádal, aby  s ním ještě chvíli zůstala, protože jí chce něco říci.

„Řekl mi, že zabil pár lidí, aby nezabili oni jeho, a že mě taky zabije, když někomu něco řeknu," uvedla poškozená. Chtěla prý odejít, ale bála se. Obžalovaný ji údajně zadržel, říkal jí, že je krásná a že jí může „dohodit něco u porna". Pak školačce  sdělil, že se s ní chce pomilovat, a začal ji ohmatávat. Dívka včera také zmínila, že Martincův vůz stál v dalších dnech u školy, kam chodila, a u zastávky, kde čekávala na autobus.

Když prý otci a jeho přítelkyni, u kterých tehdy žila, naznačila, že měla s Martincem nepříjemný zážitek, oba ji odbyli s tím, že je to „starej vožrala".

Otec: Občas si vymýšlela zlé věci

„Ona přehání. Seděli jsme spolu nejvýš dvacet minut," prohlásil včera obžalovaný. Řekl, že dívku neznal a nevěděl, kolik je jí let.  Odmítl, že by jí  vyprávěl o provazech v autě nebo se ji pokoušel svléknout.  U její školy prý nikdy nebyl. „Ani jsem nevěděl, kam chodila," hájil se.

Když ho v přípravném řízení vyslýchala policie, připustil, že spolu toho večera seděli na lavičce a že s ní hovořil o pornografii, ale to jen proto, aby ji varoval. „Říkal jsem jí, aby si dala pozor a nedostala se do špatné společnosti," tvrdil.

Dívčin otec a jeho přítelkyně uvedli, že jim nic neřekla. O jejím zážitku se prý dozvěděli od dívčina přítele, který vše ohlásil policii.  „Moc jsem jí nevěřil. Občas si vymýšlela špatné věci i o nás," řekl tehdy policistům  otec.

Kromě jiného také uvedl, že jeho dcera měla na konci školního roku zdravotní problémy. Bolelo ji břicho, zvracela a musela být dokonce hospitalizována. Nebyl však schopen upřesnit, zda to bylo před údajným pokusem o znásilnění, nebo až po něm.

Ve čtvrtek hlavní líčení pokračuje.