„V kadeřnictví se v té době nacházely dvě ženy. Po chvíli prý odešel směrem ke Gočárově třídě. Kolegové získali od svědků jeho popis, který zveřejňujeme: věk zhruba 30 – 35let, podsadité postavy, výška zhruba 175cm, oblečen byl do šedé zimní bundy a světlejších kalhot, možná jeansy," popsala událost Lenka Burýšková, mluvčí královéhradecké policie.

Muži zákona žádají případné svědky, kteří by k podezřelému muži mohli podat jakékoliv informace, aby tak učinili na bezplatnou linku 158. Stejně tak volejte policii, pokud jste se s obdobným jednáním v nedávné minulosti setkali nebo v případě, že byste výtržníka zahlédli v následujících dnech.

Víkend hasičů? Nehody, požár i planý poplach

Hradecko - Řidiče museli z vozu převraceného na střeše vyprostit profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská a podnikový hasiči z ČEPRO Cerekvice nad Bystřicí pomocí hydraulického zařízení. Vozidlo skončilo mimo silnici v Lípě na Hradecku.

Kvůli oleji, který po nehodě osobního vozu v Novém Městě vytékal na silnici, vyjeli profesionální hasiči z Hradce Králové a dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou. „Hasiči olej zasypali sorbentem a komunikaci uklidili. Na místo bylo přivoláno také Středisko správy a údržby dálnic," uvedla Alena Kuthanová z HZS Královéhradeckého kraje.

V neděli večer hořely větve v chatové osadě Rozkvět Míru v Malšovicích v Hradci Králové. Hasiči požár během pár minut uhasili. Oheň se obešel beze škod.

Zbytečně ale vyjeli k hlášení elektrické požární signalizace v ulici Bratří Štefanů v Hradci Králové. Hasiči po příjezdu objekt prošli a zjistili, že se jednalo o planý poplach.