„Událost se podle 74leté poškozené ženy měla odehrát v polovině listopadu v jejím bytě. Seniorka žijící v malé obci na Královéhradecku prý tehdy vpustila do svého obydlí neznámou ženu s mužem," řekla tisková mluvčí policie Lenka Burýšková.

Dvojice slíbila důchodkyni, že dvacet sedm tisíc, které jim poskytla jako záruku na urychlené vyřízení smluv, vrátí. To se však (samozřejmě) nestalo.

Naopak muž se ještě jednou vrátil a chtěl od paní získat další finance. Ta mu je ale už nedala. „Z místa měli poté odjet bílým vozidlem neznámé značky, které nechali zaparkované před domem," prozradila Burýšková.

Žena a její o pět let starší kamarádka, která byla v bytě na kávě (tou pohostily i „návštěvu") popsaly dvojici takto: „Byl menší silnější postavy, hnědých prořídlých vlasů a byl prý opálený od moře. Na krku měl řetízek ze žlutého kovu. Žena menší postavy a černých vlasů měla na očích kulaté brýle, oblečená do bílé halenky a světle modrého svetru. Oba ve věku okolo 45 až 50 let." Za tento podvod je vypsána sazba až dva roky.

(fej)