V sobotu 25. listopadu odpoledne se na hradeckou policejní služebnu dostavil 30letý muž. Policistům přišel oznámit krádež svého batohu. „Uvedl, že si byl na Opatovickém písníku v rámci otužování zaplavat. Na břehu si nechal batoh s věcmi, který po pár minutách, kdy byl ve vodě, již nenašel,“ sdělila k případu mluvčí královéhradeckých policistů Iva Kormošová.

Otužování tak muže přišlo draho. V batohu měl totiž věci za desetitisíce. „Muž měl v batohu kromě platební karty, telefon, hodinky, iPad, powerbanku i klíče od auta. Celková škoda byla odhadnuta na téměř 50 tisíc korun,“ upřesnila mluvčí.

Za krádež a neoprávněné opatření platebního prostředku pachateli hrozí až dva roky za mřížemi. „Případ však policisté dle místní příslušnosti následně postoupili do sousedního kraje na obvodní oddělení Lázně Bohdaneč, kde se s ním budou kolegové zabývat,“ podotkla Kormošová.

Ilustrační foto
Strach o život. Vyděrači na Hradecku vymámili z ženy přes půl milionu korun

Policisté žádají o pomoc při pátrání po zloději. „Žádáme další otužilce či ostatní návštěvníky písníku, kteří si okolo 14. hodiny všimli osoby nesoucí batoh v barvě khaki, aby zavolali na linku 158,“ vyzvala mluvčí.

Policejní mluvčí apeluje na všechny občany, aby nenechávali své věci bez dozoru. „Stačí okamžik a jste bez nich. Vždy je mějte na očích a na dosah,“ připomíná bezpečnostní pravidlo Iva Kormošová.

Mohlo by vás zajímat: Páteční špička v Hradci. Napjaté nervy i otáčení na kruhovém objezdu

Zdroj: Stanislav Ďoubal